İçeriğe geç

Hikayemiz

Yazmayı, not almayı, defterleri her an yanımızda bulundurmayı çok seven biz, bir sabah kendimize, bir o kadar tutku ile takip ettiğimiz bale sanatını “neden kırtasiye ürünleri ile birleştirmeyelim ki?” sorusunu sorduk. Her şey bu soru ile başladı ve “first, plié” 2021 senesinin sonunda doğdu.

Ürünlerini bale sanatının zerafetinden yola çıkarak tasarlayan “first, plié”, sadeliği, şıklığı ve hafifliği ön plana alarak doğa dostu kağıtları ve renkleriyle kırtasiye tutkunları ile buluşmak için artık hazır.

first, plié‘de en çok dikkat ettiğimiz konulardan biri, gündelik hayata karışan kendi başına çok iddialı olmayan ama şık ve detaylarına özen gösterilmiş ürünler hazırlayabilmekti. Ritmin ve dansın doğallığını ürünlerimizde de devam ettirmek için elimizden geleni yaptık. Ürünlerimizin en büyük hammaddesi olan kağıdı seçerken sadece kullanılabilirlik açısından değil sürdürülebilirlik açısından da değerlendirdik. FSC sertifikalı üreticilerinden gelen kağıtlarımız, içinde hem geri dönüştürülmüş kağıdı hem de sürdürülebilir ormanlardan gelen lifleri barındırıyor. Her ne kadar ülkemizde yerli kağıt bulmak zor olsa da tercihimizi uzak doğu yerine Avrupa’dan kağıt temin etmekte ve bu sayede kağıdın taşınmasına oluşan karbon ayak izini bir nebze de olsa azaltmak yönünde kullandık.

Ürünlerde kullandığımız boya ve cilt beziyse hem Avrupa Birliği’nin REACH standartları kapsamında zararlı materyalleri içermiyor hem de su bazlı ve doğaya dost malzemelerden imal ediliyor. Paketlemede kullandığımız malzemeleri ise hemen tamamen geri dönüştürülmüş malzemelerden seçiyoruz ve paketlerinizi size en az malzemeyle en güvenli şekilde ulaştırmaya çalışıyoruz.