İçeriğe geç

Planlayıcı Kullanmalı mıyım?

Minimal-planner-set

Belki en kıymetli varlığımız zaman… Hepimizin sahip olduğu, dokunamadığı…

Peki zamanımızı verimli bir şekilde nasıl planlayabiliriz? Elimizde en kolay ulaşabileceğimiz araçlarımız, defterlerimiz ve kalemlerimiz. Son yıllarda teknolojik planlayıcılar ile karşılaşsak da zihnimizi dinlendirmenin bir yolu da kâğıda ve kaleme sarılmak. Kağıt ve kalem bizi stresten uzaklaştıracağı gibi hayatımızı planlamamızı kolaylaştıracak ve yaratıcılığımızı ortaya çıkaracak. 

Nereden Başlamalıyım?

Herkesin planlayıcı ihtiyacı kendine özeldir. Kimi boş bir defteri kendisine göre tablolar, şekiller çizerek organize etmek ister, kimi sadece liste halinde not almaktan hoşlanır ve kimileriyse düzenli bir planlayıcı ile hayatını daha rahat organize eder. Bu yüzden önce sizin için hangi planlayıcı türünü kullanmak daha kolay olacak, ona karar vererek işe başlayabilirsiniz. 

Masa başında çalışanlar için haftalık ve günlük masaüstü planlayıcılar, mobil çalışanlar için çantalarında rahatlıkla taşıyabilecekleri bir planlayıcı seçimi uygun olabilecektir.

Planlayıcımın İçeriği Nasıl Olmalı?

İçeriğin nasıl olmasına karar vermek için öncelikle kendinize bazı sorular sormalısınız.

  • Neden bir planlayıcıya ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsunuz?
  • Yapılacaklar listesi çıkararak mı çalışıyorsunuz?
  • Bunları haftalık mı, aylık mı yapıyorsunuz?
  • Yoksa her gününüzü detaylı bir şekilde düzenleyerek mi işlerinizi yoluna koyabiliyorsunuz?
  • Kendinize yıllık hedefler koymak sizi motive ediyor mu?

İşte tüm bu soruların cevabını düşünerek kendinize uygun bir planlayıcı bulabilirsiniz. 

Neden Planlayıcı Kullanmalıyım? 

İhtiyaçlarınıza uygun bir planlayıcı kullanarak haftalık, aylık ya da yıllık hedefleriniz ile planlarınızı oluşturmak odaklanmanıza, sizin için önem taşımayan ayrıntılardan uzaklaşmanıza ve en önemlisi yapacağınız işlere konsantre olmanıza yardımcı olacaktır.

Planlayıcı kullanarak motivasyonunuzu arttırabileceğiniz gibi hayatınızda karışıklığa sebep olan birbirinden farklı durumları listeleme yöntemiyle düzenleyebilirsiniz.

Day & Day Pastel Red Planlayıcı

First, plié olarak kendimizi daha iyi hissetmemizi sağlayacak, motivasyonumuzu arttıracak, iç dünyamızı sakinleştirecek ürünler tasarlarken hep en pratik olan planlama yöntemlerini düşündük.

Masabaşında çalışanlar için fazla yer kaplamayan, tüm haftanın görüldüğü ve her gün için yapılacakların kolaylıkla not edildiği Minimal Planner Set’i ürettik.

Bunun yanında planner olarak da kullanılabilmesini sağlamak amacıyla Day&Day tarihsiz ajandamızı, yine haftalık sayfa görünümünde ve her haftanın önceliklerini not edebileceğiniz kolaylıkta sade bir çizgide tasarladık. 

Siz de kendinize uygun planlayıcınızı ararken first, plié ürünlerini de inceleyerek karar verebilirsiniz! 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir